Yageo 9T08052A1601BAHFT
9T08052A1601BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1601BAHFT
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1601BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1601BAHFT
QUANTITY
9T08052A1601BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1601BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1601BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1601BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1601BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1601BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1601BAHFT
MAXIGRABBER/BNC MALE RG58C/U 36" datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
AMP DUOPLUG MARK II datasheet.pdf
IC CPLD datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 4PR SHLD 300V datasheet.pdf