Yageo 9T08052A1621DAHFT
9T08052A1621DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1621DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1621DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1621DAHFT
QUANTITY
9T08052A1621DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1621DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1621DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1621DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1621DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1621DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1621DAHFT
IDC CABLE-AKN10A/ AE10G / APK10A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
RES 576 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M3 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
FUSE 500A 1000V 1BKN/75 AR datasheet.pdf