Yageo 9T08052A1690BBHFT
9T08052A1690BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1690BBHFT
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1690BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1690BBHFT
QUANTITY
9T08052A1690BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1690BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1690BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1690BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1690BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1690BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1690BBHFT
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR 5BIT PROG20SOIC datasheet.pdf
IC SW SMART QUAD LOWSIDE PDSO20 datasheet.pdf
OSC XO 220.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf