Yageo 9T08052A1690CAHFT
9T08052A1690CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1690CAHFT
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1690CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1690CAHFT
QUANTITY
9T08052A1690CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1690CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1690CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1690CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1690CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1690CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1690CAHFT
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 1POS OR datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16DIP datasheet.pdf
MOTION CONTROL MOD 4 AXIS 24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.15A 170 MOHM datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 29A TO-247 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BUSS HIGH VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf