Yageo 9T08052A1690CAHFT
9T08052A1690CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1690CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1690CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1690CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1690CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1690CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1690CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1690CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1690CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1690CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1690CAHFT
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/09/90 3.5SN BK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 100 F 18" RBW JACKS A174 datasheet.pdf