Yageo 9T08052A1690DBHFT
9T08052A1690DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1690DBHFT
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1690DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1690DBHFT
QUANTITY
9T08052A1690DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1690DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1690DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1690DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1690DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1690DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1690DBHFT
LED 5MM VERT HIEFF TINT GRN PCMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 25BIT CONFIG REG BUFF 96LFBGA datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CB BTS SS 12 ASY datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf