Yageo 9T08052A1693FBHFT
9T08052A1693FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1693FBHFT
Brief Description
RES SMD 169K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1693FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1693FBHFT
QUANTITY
9T08052A1693FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1693FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1693FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1693FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1693FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1693FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1693FBHFT
CONN RCPT HSNG 9POS FREE HANGING datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 20V 2A SOT1061 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf