Yageo 9T08052A16R9CBHFT
9T08052A16R9CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A16R9CBHFT
Brief Description
RES SMD 16.9 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A16R9CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A16R9CBHFT
QUANTITY
9T08052A16R9CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A16R9CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A16R9CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A16R9CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A16R9CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A16R9CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A16R9CBHFT
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.25A 10LLP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 25NS 48FBGA datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 15.11MM datasheet.pdf