Yageo 9T08052A1801CAHFT
9T08052A1801CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1801CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1801CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1801CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1801CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1801CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1801CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1801CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1801CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1801CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1801CAHFT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
RES 510K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS SKT datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 9X60" A MED datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H GOLD datasheet.pdf
BOX STEEL 19.69"L X 13.78"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 20A TDSON-8 datasheet.pdf