Yageo 9T08052A1802CBHFT
9T08052A1802CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1802CBHFT
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1802CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1802CBHFT
QUANTITY
9T08052A1802CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1802CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1802CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1802CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1802CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1802CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1802CBHFT
DIODE ZENER 36V 1W DO41 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 75 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf