Yageo 9T08052A1821DAHFT
9T08052A1821DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1821DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1821DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1821DAHFT
QUANTITY
9T08052A1821DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1821DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1821DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1821DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1821DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1821DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1821DAHFT
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN CONTACT CRIMP 22-26AWG TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
60711A101 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 30W +/-15V 1A datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf