Yageo 9T08052A1823DBHFT
9T08052A1823DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1823DBHFT
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1823DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1823DBHFT
QUANTITY
9T08052A1823DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1823DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1823DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1823DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1823DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1823DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1823DBHFT
RES SMD 390 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
IC VCXO PLL CLK SYNTH 20-SOIC datasheet.pdf
TIMER 100M 110VAC/DC DIN MOUNT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 10POS 3' datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
6800UF 16V 25X30MM 105C 5000H datasheet.pdf