Yageo 9T08052A1872BAHFT
9T08052A1872BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1872BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1872BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1872BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1872BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1872BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1872BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1872BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1872BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1872BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1872BAHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
TRANSISTOR RF LDMOS SOT502A datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
THERMOSTAT 85 DEG C NC FASTON datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf