Yageo 9T08052A18R7DBHFT
9T08052A18R7DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A18R7DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A18R7DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A18R7DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A18R7DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A18R7DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A18R7DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A18R7DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A18R7DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A18R7DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A18R7DBHFT
RES 27 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BGTIK HDR STR DR. 100 GD datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.130" datasheet.pdf
IC BUS SWITCH LOCAP QUAD 14VSSOP datasheet.pdf
IC FILTER ACTIVE LOW PASS 32QFN datasheet.pdf
SL-SMT3.50/24/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 48W datasheet.pdf