Yageo 9T08052A19R1CBHFT
9T08052A19R1CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A19R1CBHFT
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A19R1CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A19R1CBHFT
QUANTITY
9T08052A19R1CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A19R1CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A19R1CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A19R1CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A19R1CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A19R1CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A19R1CBHFT
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 14.5A 8-SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TLV320DAC3101 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 2 HOLE datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf
HDM SMPR055F070O G (CUTS) datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf