Yageo 9T08052A19R6BBHFT
9T08052A19R6BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A19R6BBHFT
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A19R6BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A19R6BBHFT
QUANTITY
9T08052A19R6BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A19R6BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A19R6BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A19R6BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A19R6BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A19R6BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A19R6BBHFT
IC REG LDO 5.2V 75MA SOT89-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 402 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.274 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf