Yageo 9T08052A2003DBHFT
9T08052A2003DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2003DBHFT
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2003DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2003DBHFT
QUANTITY
9T08052A2003DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2003DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2003DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2003DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2003DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2003DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2003DBHFT
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK datasheet.pdf
IC PSRAM 16MBIT 70NS 54VFBGA datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 PLAIN7915835 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
2.54MM CENTER TWO PART PROBE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf