Yageo 9T08052A2050BBHFT
9T08052A2050BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2050BBHFT
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2050BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2050BBHFT
QUANTITY
9T08052A2050BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2050BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2050BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2050BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2050BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2050BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2050BBHFT
THERMAL PAD CPU .63"X.63" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270K OHM 8SIP datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 28-TSOP TO 28-DIP datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET DL 12POS PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 19POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf