Yageo 9T08052A2050CAHFT
9T08052A2050CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2050CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2050CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2050CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2050CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2050CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2050CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2050CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2050CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2050CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2050CAHFT
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SC59 datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W NPN NO M8 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 20A 125V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf