Yageo 9T08052A2100BAHFT
9T08052A2100BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2100BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2100BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2100BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A2100BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2100BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2100BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2100BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2100BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2100BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2100BAHFT
CONN HSG RCPT 12POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
LIGHT PIPE QUAD LIGHTPIPE COMP datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED AMBER DIFFUSED 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGE CARD NY46 64P BLACK datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.093 SILVR 500' datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 3MM datasheet.pdf
LED OSLON 65CRI 2SMD datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf