Yageo 9T08052A2150FBHFT
9T08052A2150FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2150FBHFT
Brief Description
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2150FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2150FBHFT
QUANTITY
9T08052A2150FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2150FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2150FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2150FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2150FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2150FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2150FBHFT
FIXED IND 100UH 275MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CBL CLAMP DUAL W/TAPE 3 1/4" datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 170V 400A TO-220 datasheet.pdf
SENS PRX 8MMDIA 2.5MMDIST NPN-NO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf