Yageo 9T08052A2153CBHFT
9T08052A2153CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2153CBHFT
Brief Description
RES SMD 215K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2153CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2153CBHFT
QUANTITY
9T08052A2153CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2153CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2153CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2153CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2153CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2153CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2153CBHFT
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT YEL datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL A datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf