Yageo 9T08052A2211BAHFT
9T08052A2211BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2211BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2211BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2211BAHFT
QUANTITY
9T08052A2211BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2211BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2211BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2211BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2211BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2211BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2211BAHFT
PANEL TOP 20X15X0.07" BE/GY datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
HANDLE ALUMINUM MATTE 9.8X1.6" datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 3A 8DFN-S datasheet.pdf
SWITCH LIMIT LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf