Yageo 9T08052A2320BAHFT
9T08052A2320BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2320BAHFT
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2320BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2320BAHFT
QUANTITY
9T08052A2320BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2320BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2320BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2320BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2320BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2320BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2320BAHFT
VARISTOR 819V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 6UDFN datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.25A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 11POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf