Yageo 9T08052A2320CBHFT
9T08052A2320CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2320CBHFT
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2320CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2320CBHFT
QUANTITY
9T08052A2320CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2320CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2320CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2320CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2320CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2320CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2320CBHFT
RES SMD 44.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 75MA SNT6A datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 25V 20% 3024 datasheet.pdf
CONNECTPORT X2 GATEWAY IND datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .031" SMT GLD datasheet.pdf