Yageo 9T08052A2401BAHFT
9T08052A2401BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2401BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2401BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2401BAHFT
QUANTITY
9T08052A2401BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2401BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2401BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2401BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2401BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2401BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2401BAHFT
CONN PATCHBAY MALE 1.75" HEIGHT datasheet.pdf
VOLT 10:1 PROBE RED200MHZ 2.5M datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 30 POS datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf