Yageo 9T08052A2430CBHFT
9T08052A2430CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2430CBHFT
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2430CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2430CBHFT
QUANTITY
9T08052A2430CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2430CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2430CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2430CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2430CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2430CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2430CBHFT
RES ARRAY 15 RES 82 OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 68 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf