Yageo 9T08052A2490BAHFT
9T08052A2490BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2490BAHFT
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2490BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2490BAHFT
QUANTITY
9T08052A2490BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2490BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2490BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2490BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2490BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2490BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2490BAHFT
SWITCH PUSH SPDT 0.03A 12V datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 90/180V 400A MS013 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.8V 10DFN datasheet.pdf
IC DRVR NCH MOSFET 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 5W T18 datasheet.pdf
500-2A2F-MINI-SAS HD CABLES datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf