Yageo 9T08052A2492DBHFT
9T08052A2492DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2492DBHFT
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2492DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2492DBHFT
QUANTITY
9T08052A2492DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2492DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2492DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2492DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2492DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2492DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2492DBHFT
KNOB ROTARY BLACK 24MM HIGH datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 320W datasheet.pdf
CONN PIN HI CURRENT 16-18 CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 210UF 10% 1.3KVDC SCREW datasheet.pdf