Yageo 9T08052A24R9DAHFT
9T08052A24R9DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A24R9DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A24R9DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A24R9DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A24R9DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A24R9DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A24R9DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A24R9DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A24R9DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A24R9DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A24R9DAHFT
XMITTER KEYFOB 315MHZ 3 BUTTON datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
RECT SHELF 100A DIST MODULE datasheet.pdf
CONN SDL FERRULE 4POS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 293MA 6.32 OHM datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf