Vishay/Dale CRCW0201330RJNED
CRCW0201330RJNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0201330RJNED
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW0201330RJNED.pdf
Availability of CRCW0201330RJNED
QUANTITY
CRCW0201330RJNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0201330RJNED
Internal Part NumberEIS-CRCW0201330RJNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0201330RJNED
Related LinksCRCW0201, CRCW0201330RJNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0201330RJNED Details Description
Related parts for CRCW0201330RJNED
WASHER SHOULDER #10 NYLON datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2065V/H2728TR 2" datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 30A SYNC 144BGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 18V 320W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INFRARED M18 PLSTC 300MM PNP datasheet.pdf