Yageo 9T08052A2611BAHFT
9T08052A2611BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2611BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2611BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2611BAHFT
QUANTITY
9T08052A2611BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2611BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2611BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2611BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2611BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2611BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2611BAHFT
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
BACKSHELL 25PS STR SNAP PLAS BLK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 280MA SC70-3 datasheet.pdf
BATT PK 15V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf