Yageo 9T08052A2670CBHFT
9T08052A2670CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2670CBHFT
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2670CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2670CBHFT
QUANTITY
9T08052A2670CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2670CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2670CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2670CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2670CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2670CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2670CBHFT
D-SUB CABLE MML50K/MC50M/MML50K datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 8-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 60MA SOT23-6 datasheet.pdf
MINI LATCH HSG BULKHEAD-DR datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL MON 16SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR HEX 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FLACHSTECKER2,8X0,8 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf