Yageo 9T08052A2703DAHFT
9T08052A2703DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2703DAHFT
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2703DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2703DAHFT
QUANTITY
9T08052A2703DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2703DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2703DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2703DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2703DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2703DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2703DAHFT
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN ASSEMBLY 14AWG datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 1.92K OHM 0.3W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf