Yageo 9T08052A2742BBHFT
9T08052A2742BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2742BBHFT
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2742BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2742BBHFT
QUANTITY
9T08052A2742BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2742BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2742BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2742BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2742BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2742BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2742BBHFT
FIXED IND 36UH 180MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN TERM REAR PATCHBOARD 3PCS datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT SMT CLIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 12MSOP datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.12"LX3.15"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf