ITT Cannon, LLC CA3102E32A10PWB109
CA3102E32A10PWB109 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E32A10PWB109
Brief Description
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E32A10PWB109.pdf
Availability of CA3102E32A10PWB109
QUANTITY
CA3102E32A10PWB109 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E32A10PWB109
Internal Part NumberEIS-CA3102E32A10PWB109
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions54
Shell Size - Insert32-A10
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E32A10PWB109
Related LinksCA3102E32, CA3102E32A10PWB109 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E32A10PWB109 Details Description
Related parts for CA3102E32A10PWB109
RES SMD 10.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
PC612 MESSERLE datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf