Yageo 9T08052A27R0CBHFT
9T08052A27R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A27R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 27 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A27R0CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A27R0CBHFT
QUANTITY
9T08052A27R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A27R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A27R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A27R0CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A27R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A27R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A27R0CBHFT
TEST POINT PC COMPACT .063"D RED datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI5020 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM STD BI-PIN 28V datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 180MA 6.54 OHM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf