Yageo 9T08052A27R4CBHFT
9T08052A27R4CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A27R4CBHFT
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A27R4CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A27R4CBHFT
QUANTITY
9T08052A27R4CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A27R4CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A27R4CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A27R4CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A27R4CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A27R4CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A27R4CBHFT
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC LDO REGULATOR 7A ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf