Yageo 9T08052A2800DBHFT
9T08052A2800DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2800DBHFT
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2800DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2800DBHFT
QUANTITY
9T08052A2800DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2800DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2800DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2800DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2800DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2800DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2800DBHFT
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 240RQFP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf