Yageo 9T08052A2801BAHFT
9T08052A2801BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2801BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2801BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A2801BAHFT
QUANTITY
9T08052A2801BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2801BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2801BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2801BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2801BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2801BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2801BAHFT
CAP CER 680PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY .3-30SEC 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 36SGL 2.36MM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 6MM datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HNDLMP 27W BIA 110V 50/60 HZ 25' datasheet.pdf