Amphenol Industrial PT02E-22-34S(025)
PT02E-22-34S(025) picture photo
Mfg. Part Number
PT02E-22-34S(025)
Brief Description
CONN RCPT 34POS BOX MNT SKT
Datasheet Download
PT02E-22-34S(025).pdf
Availability of PT02E-22-34S(025)
QUANTITY
PT02E-22-34S(025) Order Process
Ship out your order
Specifications of PT02E-22-34S(025)
Internal Part NumberEIS-PT02E-22-34S(025)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions34
Shell Size - Insert22-34
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PT02E-22-34S(025)
Related LinksPT02E-22, PT02E-22-34S(025) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PT02E-22-34S(025) Details Description
Related parts for PT02E-22-34S(025)
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 2% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf