Yageo 9T08052A2803FBHFT
9T08052A2803FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A2803FBHFT
Brief Description
RES SMD 280K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A2803FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A2803FBHFT
QUANTITY
9T08052A2803FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A2803FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A2803FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A2803FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A2803FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A2803FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A2803FBHFT
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER SYNC BUCK 10QFN datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 16POS datasheet.pdf
RES 1.84K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 29.13"L X 21.65"W datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf