Yageo 9T08052A28R0DAHFT
9T08052A28R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R0DAHFT
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R0DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R0DAHFT
QUANTITY
9T08052A28R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R0DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R0DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R0DAHFT
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10 POS GOLD PCB datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENS PROX CAP 3-25MM AC2W-NC 5M datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER FP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
RES 3K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W +/-15V 500MA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5930 datasheet.pdf
IP CORE GBE PCS SGMII ECP3 CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.6A 59.1 MOHM datasheet.pdf