Yageo 9T08052A28R0FBHFT
9T08052A28R0FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A28R0FBHFT
Brief Description
RES SMD 28 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A28R0FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A28R0FBHFT
QUANTITY
9T08052A28R0FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A28R0FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A28R0FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A28R0FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A28R0FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A28R0FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A28R0FBHFT
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 4CHP 58V 50A MS013 datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 529FCBGA datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .25W 23MM ROUND datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 800MA 225 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
MAGNET N35 NICUNI 6MM(A) 2.5MM datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 3A datasheet.pdf