Murata Electronics North America GRM1885C2D100JV01C
GRM1885C2D100JV01C picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2D100JV01C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1885C2D100JV01C.pdf
Availability of GRM1885C2D100JV01C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2D100JV01C Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2D100JV01C
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2D100JV01C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1885C2D100JV01C today.
SeriesGRM1885C2D
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1885C2D100JV01C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2D100JV01C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2D100JV01C Details Description
Related parts for GRM1885C2D100JV01C
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED 30DEG RA SGL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 05CKT datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf