Analog ADTL082ARUZ-REEL
ADTL082ARUZ-REEL picture photo
Mfg. Part Number
ADTL082ARUZ-REEL
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Low Cost JFET Input Operational Amplifiers IC
Datasheet Download
ADTL082ARUZ-REEL.pdf
Availability of ADTL082ARUZ-REEL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADTL082ARUZ-REEL Order Process
Ship out your order
Specifications of ADTL082ARUZ-REEL
Internal Part NumberEIS-ADTL082ARUZ-REEL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADTL082ARUZ-REEL today.
SeriesADTL082ARUZ
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADTL082ARUZ-REEL
Alternative Part (Replacement)EIS-ADTL082ARUZ-REEL
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADTL082A, ADTL082ARUZ-REEL Datasheet, Analog Distributor
ADTL082ARUZ-REEL Details Description
Related parts for ADTL082ARUZ-REEL
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER 15W 80MA TUBE TYPE datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2MM PCB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf