Yageo 9T08052A3092DBHFT
9T08052A3092DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3092DBHFT
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3092DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3092DBHFT
QUANTITY
9T08052A3092DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3092DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3092DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3092DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3092DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3092DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3092DBHFT
IC OTP 1MBIT 120NS 40DIP datasheet.pdf
IC DAC LP +3.3V 13BIT 8-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 60VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf