Yageo 9T08052A30R0CBHFT
9T08052A30R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A30R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A30R0CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A30R0CBHFT
QUANTITY
9T08052A30R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A30R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A30R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A30R0CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A30R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A30R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A30R0CBHFT
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 1000' datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 6POS SLD CUP datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/32-6" CLEAR datasheet.pdf
SHIELD CLIP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf