Yageo 9T08052A3162BBHFT
9T08052A3162BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3162BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3162BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3162BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A3162BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3162BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3162BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3162BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3162BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3162BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3162BBHFT
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf