Yageo 9T08052A3162BBHFT
9T08052A3162BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3162BBHFT
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3162BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3162BBHFT
QUANTITY
9T08052A3162BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3162BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3162BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3162BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3162BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3162BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3162BBHFT
MODULE DDR 1GB 184-DIMM VLP datasheet.pdf
SWITCH DIP TAPE SEALED 12POS datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
LED LEDNIUM COOL WHT 7000K 6SMD datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 26.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf